ФОП чи ТОВ: що обрати?

З точки зору практики порівнюємо ФОП vs ТОВ та допомагаємо визначитись з формою ведення бізнесу.

Перечитав в інтернеті інформацію на дану тему і це нагадало мені нудну лекцію або солону воду. Сіль, тобто суть, ніби є, але не зрозуміло де саме. На мою думку, лекцій у школі та університеті і так забагато, тому буду говорити тезово і виключно те, що стосується практики. В кінці даного тексту Ви зможете зробити висновки яка форма господарювання підходить саме Вам. До суті!

Відповідальність

Перша і, як на мене, основна відмінність – це те, що ФОП (фізична особа-підприємець) це безпосередньо Ви і ФОП несе відповідальність за своїми зобов’язаннями усім своїм майном! В той час як ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю) – це абстрактна організація, яка несе відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах свого статутного капіталу, який згідно закону може дорівнювати навіть одній гривні.

Податки

ФОП може обрати загальну систему оподаткування або 1шу, 2гу або 3тю групу Єдиного податку. ТОВ може обрати загальну систему або 3 або 4 групу Єдиного податку. ФОП може легально працювати з готівкою. З точки зору оподаткування на старті ведення бізнесу вигідніше бути ФОПоп. Але…

Види діяльності

…але це залежить від конкретних видів діяльності, якими Ви будете займатись та її обсягів. До прикладу, не усі види господарської діяльності підлягають оподаткуванню за Спрощеною системою. Тут потрібно розглядати безпосередньо кожну конкретну ситуацію.

Важливо! ФОП з моменту своєї реєстрації навіть за відсутності будь-якої діяльності зобов’язаний платити податки. У випадку з ТОВ ми знаємо як і можемо підказати Вам за відсутності діяльності абсолютно законно не сплачувати податки.

ПІДСУМОК

Якщо у Вас простий, невеликий бізнес, який перебуває під Вашим особистим повним контролем при цьому він є абсолютно легальним без будь-яких можливих слабких місць з точки зору законодавства, відповідно така форма господарювання як ФОП, на старті бізнесу, буде проста, зрозуміла і вигідна.

Якщо ж у Вас масштабний бізнес, з великим оборотом, штатом працівників, видами діяльності або обсягами, які не підходять під Єдиний податок або існують слабкі місця, за які Вас можуть притягнути до відповідальності чи потенційні ризики виникнення фінансових зобов’язань перед клієнтами, державою чи контрагентами – тоді оптимальною формою господарювання буде юридична особа, найчастіше це саме ТОВ.

Отримати детальну консультацію щодо саме Вашого випадку, обрати вигідну систему оподаткування, законно оптимізувати податки та зареєструвати власний бізнес Ви можете з нашою допомогою. Ми працюємо по всій Україні.

Займайтесь бізнесом! Робіть себе крутішим, а Світ кращим! Успіху!

Безкоштовна консультація

Залишіть заявку, і ми з Вами зв'яжемося найближчим часом